domů / TwittoTown / TwittoSport / Zeptej se profesionála: Kdy se naučím hrát golf?
join.booking.com

Zeptej se profesionála: Kdy se naučím hrát golf?

Kdy se naučím hrát golf?

Tuhle otázku slýchám celkem často. Je to otázka, kterou mi pokládají jak začátečníci, tak již zkušení golfisté. Na tuhle otázku není jednoduchá ani jasná odpověď. Když budeme považovat za pomyslný bod ideálního golfu odehraných 18 jamek za 54 úderů, tak golf ještě nikdo neuměl. Profesionálové dokázali již zahrát jednou 58 a několikrát i 59. Ale lepšího výsledku se nikdy nikdo nedočkal.

Pokud tedy budeme počítat oněch 54, tak se nenaučíte golf nikdy. Ale pokud budeme počítat, že středně dobrý golfista hraje kolem 90 ran a profesionál či špičkový amatér hrají výsledky v průměru kolem 70 ran, je možné se za nějakou dobu na tuto úroveň dostat.

Dejme si tedy příklad. Třicetiletý člověk bez zdravotního omezení se základní sportovní průpravou z jiného sportu, má šanci začít hrát výsledky kolem 90 ran zhruba do dvou až tří let. Ovšem je třeba, aby trénoval alespoň dvakrát až třikrát týdně a průběžně chodil za kvalitním trenérem golfu.

Budete-li se chtít naučit trefit míč a odehrát hřiště, abyste byli schopni uhrát nejvyšší HCP, počítejte nejméně se 6-9 měsíci tréninku.

Chcete-li se naučit se hrát golf na špičkové amatérské úrovni s výkonností pod HCP 9, tak můžete počítat s více jak 10 lety poctivého tréninku.  Na mistrovskou úroveň si nechte čas 10 a více let.

Tedy závěrem lze říci, že odpověď na tuto otázku neexistuje. Záleží na tom, jaký máte cíl. Kolik jste ochotni věnovat času trénování, a jaký máte vrozený talent. Rozhodně nepředpokládejte, že pokud jste již investovali statisíce a několik let do golfu, musí z vás být Tiger Woods. Stát se špičkovým golfistou je náročná, dlouhá cesta, která nemá konce. I super talentovaným dětem, jako byl  Tiger Woods to trvalo skoro 20 let, než se staly špičkou. A to měly všechny předpoklady a podmínky pro úspěch.

Zde vám uvedu obecný příklad, podle kterého si můžete udělat obrázek, jak vaše hra bude vypadat dle stráveného času na tréninkové louce. Počítejme po roce od prvního úderu do míče.

1x – týdně 100 míčků  – 120-110 úderů na 18 jamek

2x – týdně 200 míčků  –  95-110 úderů na 18 jamek

3x – týdně 200 míčků + 1x týdně  trénink s trenérem – 90-100 úderů na 18 jamek

5x – týdně 200 míčků + 1x týdně trénink s trenérem – 85-100 úderů.

Toto je pouze orientační tabulka, která ale ukazuje jak obtížný sport golf je. Udělejte si tak představu o tom, jaký cíl si stanovíte.

 

foto: RubconStock.cz fotobanka zdarma

About Redakce Magazínu Twitto

Redakce Magazínu Twitto
Jsme malý magazín pro každého kdo si rád čte o běžných věcech. Většina článků jsou naše osobní zkušenosti, zážitky a myšlenky. Chcete-li se zapojit a napsat si také nějaké článek, rádi vám ho u nás zveřejníme. Jsme politicky nestranní, nezaujatí a nechceme probírát ožehavá témata, ale publikovat články, které budou hezké, příjemné a udělají radost a třeba někoho inspirují ať už k cestování, vaření nebo v módě či sportu. Přejeme vám hezký pobyt na našich stránkách. Redakce magazínu twitto.cz

Také by vás mohlo zajímat

Golfista Tiger Woods vydělal půl miliardy na charitu

Golfista Tiger Woods vydělal půl miliardy na charitu V neděli 24. 5. 2020 se konal charitativní …

Napsat komentář