domů / TwittoTown / TwittoSport / V jakém věku začít hrát aktivně golf?
join.booking.com

V jakém věku začít hrát aktivně golf?

V jakém věku začít hrát golf?

Mnoho z těch, co nikdy nehráli golf si myslí, že tento sport je pro starší lidi a není až tak náročným sportem. Ale to je ve většině případů omyl. Zavedená představa bohatého postaršího gentlemana na golfovém autíčku je dávno minulostí.

V dnešní době jako u každého jiného sportu je třeba začít co nejdříve. Nemusíme zmiňovat, že pro soutěžní golf je nejlépe začít ještě v dětském věku. A golf mohou začít hrát děti klidně od 4 let. Ale pro mnoho lidí platí pravidlo „čím dříve tím lépe“.

Hlavním důvodem je pohybový aparát. Čím jsme starší, tím se hůře učíme náročné pohyby, které golf vyžaduje. Navíc starší osoby může omezovat zdravotní stav nebo zranění.

Proto jestli přemýšlíte o golfu, tak neváhejte. Pokud je vám 50 let a chcete si nechat hraní golfu až na důchod, tak je by to byla škoda. Právě vzhledem k náročnosti techniky na pohybový aparát je třeba začít co nejdříve.

Navíc nikdo neříká, že musíte začít hrát a trénovat denně. Ale když ve věku 50 let začnete a postupně se budete zlepšovat, tak na důchod jako když svůj švih najdete. Ovšem pokud začnete až po 60 roku věku, bude hraní golfu o mnoho obtížnější a vy již nemusíte dosáhnout tak dobrých výsledků, jako když začnete ve středním věku.

Závěrem tedy lze říci, že není na čase odkládat začátek vaší golfové kariéry. Začněte co nejdříve.

Image by bedrck from Pixabay

About Redakce Magazínu Twitto

Redakce Magazínu Twitto
Jsme malý magazín pro každého kdo si rád čte o běžných věcech. Většina článků jsou naše osobní zkušenosti, zážitky a myšlenky. Chcete-li se zapojit a napsat si také nějaké článek, rádi vám ho u nás zveřejníme. Jsme politicky nestranní, nezaujatí a nechceme probírát ožehavá témata, ale publikovat články, které budou hezké, příjemné a udělají radost a třeba někoho inspirují ať už k cestování, vaření nebo v módě či sportu. Přejeme vám hezký pobyt na našich stránkách. Redakce magazínu twitto.cz

Také by vás mohlo zajímat

FK Jablonec prohrál doma s Plzní 1:2

FK Jablonec prohrál doma s Plzní 1:2 V dnešním duelu Jablonce s Plzní ve Fortuna lize se jednalo …

Napsat komentář