domů / TwittoTown / Už jste byli s dětmi na mravenčí stezce v Bedřichově ?
join.booking.com

Už jste byli s dětmi na mravenčí stezce v Bedřichově ?

Už jste byli s dětmi na mravenčí stezce v Bedřichově ?

 

V Bedřichově se nachází naučná stezka o zvířátkách žijících v Jizerských horách. Dostanete se na ni od informačního centra či centrálního parkoviště, kolem Lesní chaty. Nepůjdete dál  po silnici, ale cestou vpravo od silnice, která nahoře pokračuje přes silnici až k rozhledně a restauraci Královka . Délka stezky je necelé dva kilometry.

 

Stezku lemují dřevěné sochy zvířátek, která žijí v Jizerských horách. Jejich autorem je řezbář ze Smržovky Pavel Róka.

První vás přivítá právě mravenec, který si hoví na kameni

 

Po pár krocích potkáte další zvířátka a informace o nich na  tabulkách umístěných hned vedle soch.

 

U některých soch se nacházejí kódy, s jejichž pomocí děti rozluští tajenku. Kartičky na kódy obdrží buď v informačním centru Bedřichov, nebo u svých ubytovatelů. Za rozluštění tajenky obdrží na Královce nebo na Prezidentské chatě nápoj Kitl.

Leták o stezce v tištěné podobě a kartička na kódy je k dostání na informačním centru nebo v bufetu na centrálním parkovišti.

 

Dalším zážitkem může být rozhledna a návštěva restaurace Královka, kde je příjemné posezení uvnitř i na terase, dobré jídlo, dezerty a široký výběr nápojů za přijatelné ceny.

Děti se mohou vyřádit na hřišti v areálu Královky.

 

Pokračujte pak na nedalekou Prezidentskou chatu, i tady se můžete dobře najíst a co se bude dětem určitě líbit, můzete si s nimi udělat projížďku na koních. Jízdárna je přímo na Prezidentské chatě.

About Redakce Magazínu Twitto

Redakce Magazínu Twitto
Jsme malý magazín pro každého kdo si rád čte o běžných věcech. Většina článků jsou naše osobní zkušenosti, zážitky a myšlenky. Chcete-li se zapojit a napsat si také nějaké článek, rádi vám ho u nás zveřejníme. Jsme politicky nestranní, nezaujatí a nechceme probírát ožehavá témata, ale publikovat články, které budou hezké, příjemné a udělají radost a třeba někoho inspirují ať už k cestování, vaření nebo v módě či sportu. Přejeme vám hezký pobyt na našich stránkách. Redakce magazínu twitto.cz

Také by vás mohlo zajímat

Na Jablonecku napadlo až 10 cm sněhu

Na Jablonecku napadlo až 10 cm sněhu Když jsem se ráno probudila, zjistila jsem, že …

Napsat komentář

úspěšně jste se zaregistrovali do newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Souhlas se zpracováním osobních údajů GDPR