domů / Aktivní životní styl / Úspěšní věnují mnoho času osobnímu rozvoji a rozvíjení dovedností!
join.booking.com

Úspěšní věnují mnoho času osobnímu rozvoji a rozvíjení dovedností!

Úspěšní věnují mnoho času osobnímu rozvoji a rozvíjení dovedností!

Jak již bylo kdysi řečeno „učit se učit se a učit se“, vlastně to platí stále a platit to vždy bude, ale trošku si to probereme. Nebudeme tomu říkat učení v klasickém slova smyslu, protože to mnoho z nás odrazuje, protože si vzpomeneme hned na školní léta a kdo zrovna nebyl milovníkem školského systému tak mu tato vzpomínka rozhodně není příjemná.

Ale rozvoj dovedností a umu je neustále potřeba, pokud se chceme někam posunout jak společensky, pracovně či mentálně.

Úspěšní lidí na sobě neustále pracují a rozvíjejí svou pracovní profesionalitu a také své ostatní dovednosti. Uvedeme si jednoduchý příklad na automechanikovi, který vlastní menší autoservis či dílnu na opravu aut. Pokud se nebude neustále zdokonalovat a učit se novým věcem a poznávat nová auta, technologie a nenaučí se používat nová zařízení například na diagnostiku, tak k němu postupně budou jezdit opravovat auta jen ti, co mají tzv. „vraky“ na kterých nevydělá ani moc peněz a postupně jeho byznys skončí na nulovém bodu.

Proto neustále rozvíjejte svůj talent a dovednosti. Pokud jste zaměstnancem a chcete začít v něčem podnikat či si přivydělat nějaké peníze, ale nevíte obor ani to jestli se má jednat o službu či prodej zboží tak si udělejte jednoduchý osobní test

 1. Sepište si na papír deset věcí, které rádi děláte a v čem si myslíte, že jste dobří a případně v čem máte nějaké zkušenosti. Může to vypadat následovně
 • Malování
 • Četba
 • Běhání
 • Opravy drobností v domácnosti
 • Atd
 1. Pokud jste tak učinili, nechte si třeba týden na rozmyšlenou, jestli váš seznam opravdu obsahuje činnosti, ve kterých si myslíte, že jste dobří. Řekněme, že rádi čtete a chcete,  aby vám za četbu někdo platil. A proč to neotočit a neudělat to tak, že lidé budou platit vám za to co čtou. Zní to jako nesmysl? Ne. Pokud máte přečteno hodně knih, časopisů tak víte jaká je struktura článků, příběhů a románů. Z toho můžete vycházet a začít pomalu psát své první články, které zatím nemusíte nikde publikovat.
 2. Kupte si knihy o psaní článků, navštivte kurzy pro novináře či čtenářské kluby a snažte se pochytit co nejvíce informací, abyste se zdokonalili.
 3. Napište své první články a nechte je přečíst své známé a poproste je o zpětnou vazbu a případnou kritiku.
 4. Zvolte si zajímavé téma a samozřejmě opět takové, kterému rozumíte. Protože profesionálové jsou potřeba a lidé poznají, když něčemu opravdu rozumíte. Rádi se pak budou vracet a vaše články budou číst a vy můžete na tom budovat svou novou kariéru.
 5. Založte si internetový blog a začněte publikovat své články. Budou-li kvalitní, originální a nebude se jednat o kopírování cizích článků či jejich přepisování, tak si váš blog návštěvníky najde. Pak na web můžete umístit reklamu, která vám ponese měsíčně peníze. Peníze lze také vydělat na psaní recenzí či prodej reklamních ploch na vašich stránkách. Pokud bude vaše stránka úspěšná, můžete se do budoucna živit pouze tímto psaním a provozováním blogu.

Toto byl krátký příklad toho jak rozvíjet svůj talent tím nejjednodušším způsobem a případně díky tomu získat novou práci, založit podnikání nebo jen pasivní přivýdělek. Pokud budete úspěšní, můžete svůj plán rozvíjet dál a budovat další a další projekty a stát se úspěšnými podnikateli, vizionáři či čímkoli si budete přát.

Dejme si ještě na závěr příklad toho, kdy opravdu nebudete mít šanci dostat se v životě dál a nikdy nebudete vydělávat peníze a užívat si života na plno.

Jeden z dělníků ve fabrice: úmorná práce na 12 hodinové směny, fyzická vyčerpanost. To jsou hlavní znaky, které doprovází mnoho zaměstnanců, nejen dělníků ve výrobě. Ale co mnoho lidí dělá po práci? Jde do „hospody na jedno“, sedí tam sice s přáteli, ale promarní tak minimálně dvě hodiny, během kterých by mohl pracovat na sobě a svých znalostech. Samozřejmě to není jednoduché, ale chce to vydržet a úspěch se dostaví. Protože tomu,  kdo sedí v té „hospodě“ může leda tak padnout výhra v loterii, což je pravděpodobnost asi 1:100 000 000 a pokud ne, tak už na vždy zůstane v tomto životním stereotypu a nic se nezmění. Ani tak zvaní kamarádi z „hospody“ vás neposunou ve vašem životě o krok dále. Proto se snažte navazovat známosti se vzdělanými a úspěšnými  a učit se od nich. Neznamená to však, že byste měli opustit své staré dobré přátele, ale najít si i nové, kteří vás mohou posunout dál.

Toto je jen malá ukázka toho jak udělat první krok k vašemu úspěšnému a spokojenému životu. A věřte mi, že čím dříve začnete,  tím dříve se dostaví úspěch.

Image by Free-Photos from Pixabay

About Redakce Magazínu Twitto

Redakce Magazínu Twitto
Jsme malý magazín pro každého kdo si rád čte o běžných věcech. Většina článků jsou naše osobní zkušenosti, zážitky a myšlenky. Chcete-li se zapojit a napsat si také nějaké článek, rádi vám ho u nás zveřejníme. Jsme politicky nestranní, nezaujatí a nechceme probírát ožehavá témata, ale publikovat články, které budou hezké, příjemné a udělají radost a třeba někoho inspirují ať už k cestování, vaření nebo v módě či sportu. Přejeme vám hezký pobyt na našich stránkách. Redakce magazínu twitto.cz

Také by vás mohlo zajímat

Luxus i sport v zimě na jednom místě. Zürs a Lech v Rakousku

Luxus i sport v zimě na jednom místě. Zürs a Lech v Rakousku Přemýšleli jste o …

Napsat komentář