domů / TwittoTown / Trhy v Jablonci nad Nisou
join.booking.com

Trhy v Jablonci nad Nisou

Trhy v Jablonci nad Nisou

Od roku 2015 probíhají zeleninové a květinové trhy na městském tržišti vedle autobusového nádraží. Sem byly odsunuty z centra města výstavbou obchodního centra Central.  Lidé si už sice zvykli, je sem pohodlný přístup – parkoviště hned vedle, možnost přijet autobusem přímo k tržišti, ale něco tu přeci jenom chybí – možnost si se známými, které jsme tu potkali, zajít na skleničku nebo na kávu a v klidu si popovídat.  Nyní máte auto nebo autobus hned vedle, tak hned odjíždíte. Vystoupat  do vršku do centra  a pak zase dolů k autu, to se asi moc nikomu nechce.

A co nám tu ještě chybí? Nejsou to vlastně pravé farmářské trhy. Jsou tu trhovci, kteří prodávají vlastní produkty, ale také prodejci, kteří prodávají zboží, které dostanete u nich v kamenné prodejně. Chybí tu prodej jiného zboží než květin, sazenic a zeleniny. Jedině stánek uzenářství rozšiřuje možnost nákupu o dobré uzeniny. Přitom je v okolí několik farem, které produkují mléčné kravské i kozí výrobky, mohlo by se prodávat čerstvé domácí pečivo, vajíčka a další výrobky.

Proč to v Jablonci nemáme, když například v České Lípě mají farmářské trhy, kde působí desítky opravdových farmářů, to zn. těch, kteří prodávají vlastní produkty? Není zájem ze strany města? Nebo ze strany farmářů?  Proč nemohou být trhy na Dolním náměstí, které je rozlehlé a prázdné?

Zkusíme se na to představitelů města zeptat a dáme o to zprávu.

About Redakce Magazínu Twitto

Redakce Magazínu Twitto
Jsme malý magazín pro každého kdo si rád čte o běžných věcech. Většina článků jsou naše osobní zkušenosti, zážitky a myšlenky. Chcete-li se zapojit a napsat si také nějaké článek, rádi vám ho u nás zveřejníme. Jsme politicky nestranní, nezaujatí a nechceme probírát ožehavá témata, ale publikovat články, které budou hezké, příjemné a udělají radost a třeba někoho inspirují ať už k cestování, vaření nebo v módě či sportu. Přejeme vám hezký pobyt na našich stránkách. Redakce magazínu twitto.cz

Také by vás mohlo zajímat

Na Jablonecku napadlo až 10 cm sněhu

Na Jablonecku napadlo až 10 cm sněhu Když jsem se ráno probudila, zjistila jsem, že …

Napsat komentář

úspěšně jste se zaregistrovali do newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Souhlas se zpracováním osobních údajů GDPR