domů / Podnikání / Tipy kde koupit prémiovou doménu
join.booking.com

Tipy kde koupit prémiovou doménu

Tipy kde koupit prémiovou doménu

Hledáte název pro vaší webovou stránku a nemůžete najít? V dnešní době není jednoduché najít volné doménové jméno, které byste si představovali. Přesto že internet není na světě zas tak dlouho, je registrovaných zhruba 350 milionů doménových jmen a neustále se počet zvyšuje.

Důležité faktory při hledání nového doménového jména, jsou registrátoři domén a případně prodejci již existujících domén.

Doména s koncovkou .cz stojí průměrně 200-300 Kč ročně, podobnou hodnotu má i koncovka .com. Můžete samozřejmě mít mnohem více exotických koncovek. Oblíbené jsou .net  ,  .eu  které jsou evropské a celosvětové. Vyloženě exotické mohou být .online , .dating, .cafe a mnoho dalších. Ale pozor u exotických domén si připlatíte. Dávejte také pozor na různé akce registrátorů, příkladem je má zkušenost s registrací koncovky .online za 99 Kč na první rok. Následně doména stála mnoho stokorun pro další roky.

Pokud hledáte doménu pro českou firmu, či blog tak. se raději těmto exotickým koncovkám. vyhýbejte Obecně řečeno v Čechách jsou důvěryhodnější domény s koncovkou.cz nebo .com či .net.  Je to otázka názoru, ale například: (pouze ilustrační název)  dobrydomov.cafe  nebude vypadat jako e-shop na českém trhu úplně ideálně.

Druhá věc je, správně zvolit registrátora doménového jména. Je třeba si zjistit, jak složitý je případný převod domény k jinému registrátorovi či jinému majiteli. Pak rozhoduje cena, kterou ročně budete platit. A třetí věcí je, jaké další služby registrátor nabízí. Může se stát, že vám registrátor také nabídne služby, které k doméně vůbec nepotřebujete nebo naopak vás donutí k tomu mít hostingové služby u jiné firmy.

 

Spolehlivý registrátor domén

Ze své vlastní zkušenosti vám mohu doporučit jednoho z velkých hráčů na českém trhu s registrací doménových jmen a hostingových služeb, se kterým mám skvělé zkušenosti.

Active24 nabízí nepřetržitou online podporu a můžete s jejich administrátory řešit téměř, každý svůj problém, který nastane při instalaci, administraci nebo tvorbě webových stránek.

Ceny jsou u Active24 přijatelné, a služby komplexní. Doménu můžete kdykoli převést jinam. Kdykoli jakoukoli službu ukončit nebo si novou objednat. Například po registraci hostingu a doménového jména můžete začít do pár hodin tvořit webový obsah.

Proto  dle osobní zkušeností doporučujeme českého registrátora .

 

Hledání prémiového jména pro váš web

Pokud jste nenašli volnou doménu pro vaše webové stránky, tak bude na řadě hledání na portálech, které se zabývají prodejem již registrovaných domén.

Tento business je velice populární a je to nadneseně řečeno trh jako s nemovitostmi. Lidé spekulují s nákupem různých doménových jmen a pak se je snaží výhodně prodat. Příkladem může být zatím nejdražší doména, která byla poslednímu majiteli prodána za 8 milionů dolarů. Ale dá se najít i velice kvalitní doména za pár tisíc korun.

Zde si ukážeme pár webových obchodních domů pro doménová jména, které můžete prozkoumat,  a třeba si nějakou tu prémiovou doménu zakoupit.

  1. sedo.com

Jedna z vůbec největších webových stránek zabývajících se prodejem domén. Najdete zde opravdu velké množství různých doménových jmen a koncovek pro váš nový projekt.

Na sedo.com můžete také doménu prodat. Nabídnout jí můžete od jednoho dolaru až po neomezenou částku. A případně se na stránkách sedo.com můžete inspirovat názvy, které stránka nabízí

  1. flippa.com

Flippa je asi největším prodejcem webových projektů, doménových jmen a internetového podnikání vůbec. Můžete zde najít projekt, který už je rozjetý, koupit ho a provozovat. Nebo můžete nabídnout svůj internetový projekt na prodej. Je to většinou formou aukce, kde lze přihazovat nabídky na prodej či koupi internetového projektu, domény.

  1. godaddy.com

Godaddy.com je asi největším a nejznámějším celosvětovým registrátorem doménových jmen na světě. Tento web nabízí i online generátor doménového jména, nabídne vám i prodej již registrovaných domén a mnoho dalších služeb.

  1. bluehost.com

Bluehost.com je doporučovaný poskytovatel hostingových služeb pro platformu wordpress. Tento poskytovatel se ale velice dobře dá srovnat s Active24, který také nabízí wordpress hosting a je připraven pro instalaci jedním kliknutím. A z vlastní zkušenosti doporučuji raději českého poskytovatele než zahraničního, z důvodu online podpory.

  1. webtrh.cz

Webtrh je český portál pro ty, kteří chtějí prodat či koupit doménu, webové stránky nebo již fungující online business. Na webtrhu najdete také nabídky služeb programátorů, grafiků a investorů, kteří rádi podpoří váš začínající či již fungující projekt.

 

nevíte si rady jak vytvořit webové stránky nebo registrovat doménové jméno? Rádi vám pomůžeme

About Redakce Magazínu Twitto

Redakce Magazínu Twitto
Jsme malý magazín pro každého kdo si rád čte o běžných věcech. Většina článků jsou naše osobní zkušenosti, zážitky a myšlenky. Chcete-li se zapojit a napsat si také nějaké článek, rádi vám ho u nás zveřejníme. Jsme politicky nestranní, nezaujatí a nechceme probírát ožehavá témata, ale publikovat články, které budou hezké, příjemné a udělají radost a třeba někoho inspirují ať už k cestování, vaření nebo v módě či sportu. Přejeme vám hezký pobyt na našich stránkách. Redakce magazínu twitto.cz

Také by vás mohlo zajímat

Kolik stojí založit internetový obchod?

Kolik stojí založit internetový obchod? Chcete začít podnikat na internetu a zvažujete zřízení internetového obchodu …