domů / TwittoTown / Tatrhy mají smělou vizi
join.booking.com

Tatrhy mají smělou vizi

Tatrhy mají smělou vizi

Tatrhy, které se od roku 2017 konají na různých místech nejen Liberecka jsou pro mnohé užitečným rozšířením nabídky trhového dění. Citujeme zakladatelku Veroniku Iblovou : „Příjemná záležitost, kde můžete poklábosit, nakoupit to, co vlastně vůbec nepotřebujete, poslechnout si muziku, kterou jinde neuslyšíte, ale hlavně si užít příjemné dopoledne, které se vymyká fádnosti všedních dnů“.

Když jsme minule psali o jabloneckém tržišti a o tom, co nám tam chybí, byly to právě Tatrhy, které přinesly to něco navíc. V Jablonci nad Nisou se Tatrhy konaly 12. 8. 2017 a  obohatily klasický ovocný a zelinářský trh na náplavce u autobusového nádraží. Bylo tam mnoho různých prodejců od palačinek přes kávu a další pití, úspěch měl i bleší trh, kterého se mohl zúčastnit každý, kdo chtěl nabídnout své poklady. A zájem stánkařů byl prý veliký. Příjemné bylo využití travnaté plochy náplavky, která je velmi pěkně upravena.

Nyní se tvůrci Tatrhů zabývají možností vybudovat v Liberci stálé kryté tržiště, kde by se dalo nakoupit celý den, konaly by se zde různé kulturně společenské akce, lidé by se zde mohli najíst, popít kávu s přáteli, apod. Inspirací jim bylo takové tržiště v Berlíně – Markthalle Neun ve čtvrti Kreuzberg.

Takových krytých tržnic je po celé Evropě spousta, ty v jižní Evropě jsou pro nás i zajímavou exotikou.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Bretaň, Vannes 2018

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Budeme se těšit, že Tatrhy svoji vizi uskuteční a v Liberci ( i pro jablonečáky) si budeme moci užít jinou nákupní a společenskou atmosféru než v obchodních centrech.

About Redakce Magazínu Twitto

Redakce Magazínu Twitto
Jsme malý magazín pro každého kdo si rád čte o běžných věcech. Většina článků jsou naše osobní zkušenosti, zážitky a myšlenky. Chcete-li se zapojit a napsat si také nějaké článek, rádi vám ho u nás zveřejníme. Jsme politicky nestranní, nezaujatí a nechceme probírát ožehavá témata, ale publikovat články, které budou hezké, příjemné a udělají radost a třeba někoho inspirují ať už k cestování, vaření nebo v módě či sportu. Přejeme vám hezký pobyt na našich stránkách. Redakce magazínu twitto.cz

Také by vás mohlo zajímat

Na Jablonecku napadlo až 10 cm sněhu

Na Jablonecku napadlo až 10 cm sněhu Když jsem se ráno probudila, zjistila jsem, že …

Napsat komentář

úspěšně jste se zaregistrovali do newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Souhlas se zpracováním osobních údajů GDPR