domů / Gastronomie a vaření / Stále čerstvá cibulka
join.booking.com

Stále čerstvá cibulka

Stále čerstvá  cibulka

Ráda dávám do polévek, na brambory, ale v podstatě skoro do všech jídel, čerstvé bylinky.  V létě to není problém. Kdo má zahrádku, může si je pěstovat v bylinkovém záhonu, na balkonu prospívají dobře i v květináči nebo je koupíme čerstvé na trhu. Mají je celý rok i v supermarketech, ale ty nám bohužel po spotřebě většinou nevydrží a rostlinka uhyne.

Ale v zimě jsme odkázáni hlavně na ty koupené v supermarketu. Můžeme však zkusit vypěstovat si něco doma. Jsou různé možnosti. Při spotřebě mrkve, kořenové petržele, celeru apod. stačí odříznout vršek kořene s náznakem nových lístků a ponořit do vody. Za pár dní máme vyrašené zelené lístky, které můžeme sklízet.

Ještě lepší výsledek se mi podařil s cibulí. Víte, že déle skladovaná cibule začne klíčit.  Takovou, trochu starší cibuli (ještě ani neklíčila) jsem dala do květináče do zeminy a ejhle, cibuli si to líbilo a zanedlouho bylo co sklízet.  V létě byla na terase a nyní je v kuchyni, kde ji postupně  odstřihuji krásně zelenou a chutnou nať.

Někdo si řekne, na co taková námaha, když si koupím jarní cibulku v supermarketu. Je to pravda, ale u vlastního výpěstku ji mám k dispozici průběžně ( v lednici nám často ta koupená zvadne velmi brzy) a navíc mi přináší radost sledovat každodenní přírůstky.

lk

promo image: Image by _Alicja_ from Pixabay

cibulka
cibulka

About Redakce Magazínu Twitto

Redakce Magazínu Twitto
Jsme malý magazín pro každého kdo si rád čte o běžných věcech. Většina článků jsou naše osobní zkušenosti, zážitky a myšlenky. Chcete-li se zapojit a napsat si také nějaké článek, rádi vám ho u nás zveřejníme. Jsme politicky nestranní, nezaujatí a nechceme probírát ožehavá témata, ale publikovat články, které budou hezké, příjemné a udělají radost a třeba někoho inspirují ať už k cestování, vaření nebo v módě či sportu. Přejeme vám hezký pobyt na našich stránkách. Redakce magazínu twitto.cz

Také by vás mohlo zajímat

Závin s mákem trochu jinak

Závin s mákem trochu jinak Už jsem se tady zmínila, že mám velmi ráda všechno …

Napsat komentář