domů / TwittoTown / TwittoSport / Slavný golfista Phil Mickelson slaví 50. Narozeniny
join.booking.com

Slavný golfista Phil Mickelson slaví 50. Narozeniny

Phil Mickelson slaví 50. Narozeniny

 

Věčně druhý za Tigerem. I tak by se dal pojmenovat Phil Alfred Mickelson, který dnes 16.6.2020 slaví své padesáté narozeniny.

Jeho přezdívka Lefty, je díky tomu, že jako jeden z mála hraje na levou stranu, přesto že je pravák. Ve své kariéře vyhrál 5x turnaj kategorie Major (3x Masters, US PGA Championship a British Open). Ke svému kariérnímu Granslamu mu chybí vyhrát US Open.

Phil Mickelson začal hrát golf v 1,5 letech a již v deseti zářil. V roce 1980 ve věku deseti let, vyhrál IMG Academy Junior Golf Championship. A po dalších deseti letech v roce 1990 vyhrál U.S. Amateur at Cherry Hills.

By Steven Newton – Phil Mickelson, Open 2006, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9987167

 

Dále už následovala hvězdná kariéry, ve které dokázal získat celkem 51 profesionálních titulů. Na PGA Tour jich získal 44. Na Europeantour dokázal zvítězit sedmkrát.  Drží také jeden pro něj smutný rekord. Celkem šestkrát byl druhý na U.S. Open, které nikdy nevyhrál. Za svou kariéru vydělal na turnajích neuvěřitelných 90 milionů dolarů. Je devátý v celkovém počtu vyhraných turnajů na PGA Tour, kterému společně vévodí Tiger Woods a Sam Snead s 82 výhrami. Těsně před Mickelsonem je slavný elegán Walter Hagen, který má výher 45.

Za mě Philovi gratuluji a přeji minimálně dalších padesát let úspěšného golfu a mnoho životních úspěchů.

By Peetlesnumber1 – Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70106885

promo image: By minds-eye – Flickr, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2154021

About Redakce Magazínu Twitto

Redakce Magazínu Twitto
Jsme malý magazín pro každého kdo si rád čte o běžných věcech. Většina článků jsou naše osobní zkušenosti, zážitky a myšlenky. Chcete-li se zapojit a napsat si také nějaké článek, rádi vám ho u nás zveřejníme. Jsme politicky nestranní, nezaujatí a nechceme probírát ožehavá témata, ale publikovat články, které budou hezké, příjemné a udělají radost a třeba někoho inspirují ať už k cestování, vaření nebo v módě či sportu. Přejeme vám hezký pobyt na našich stránkách. Redakce magazínu twitto.cz

Také by vás mohlo zajímat

Golfista Tiger Woods vydělal půl miliardy na charitu

Golfista Tiger Woods vydělal půl miliardy na charitu V neděli 24. 5. 2020 se konal charitativní …

Napsat komentář