domů / Gastronomie a vaření / Punč nejen na vánoce
join.booking.com

Punč nejen na vánoce

Punč nejen o vánocích

Sychravé počasí a zima jsou ideálním počasím pro punč, který opravdu zahřeje. Nemusíte pít punč jen na vánoce, ale zahřát se v romantické atmosféře zapálených svíček když jste  zachumlaní v dece můžete kdykoli.

Slovo punč má původ v hindském výrazu pánč, který má význam „pět“, protože původně se vyráběl z pěti ingrediencí: z alkoholu, cukru, citrónu, vody a čaje či koření.  Z Indie  do Anglie se dostal díky námořníkům  Britské Východoindické společnosti na začátku 17. století. Přesto se stal velice populární kolem vánoc u nás, ale také u našich sousedů v Německu či Rakousku.

Do punče patří víno nebo brandy. Případně do něj můžete dát Jamajský run, který se začal do punče přidávat koncem století.

Recept na skvělý punč

  • 1 litr červeného vína
  • Zhruba půl litru černého čaje
  • Tři panáky  rumu
  • Jeden citrón
  • Celou skořici (ideálně tyčinky skořice)
  • Přidejte pár kousků hřebíčku
  • Přidejte ovoce dle chuti
  • Cukr dle chuti

Připravte si ingredience a do kastrolu dejte víno a čaj. Pomalu ohřívejte a postupně přidejte trochu citronu a pár kousků hřebíčku hned na začátku vaření.

Jakmile se obsah kastrolu dostatečně zahřeje, nalijte ho do připravených sklenic, které obsahují panáka rumu a nařezané ovoce dle chuti. Můžete samozřejmě rum nahradit i brandy jak jsme zmínili.

Ted už zbývá popřát, aby vám punč chutnal.

promo image: Image by Bernadette Wurzinger from Pixabay

About Redakce Magazínu Twitto

Redakce Magazínu Twitto
Jsme malý magazín pro každého kdo si rád čte o běžných věcech. Většina článků jsou naše osobní zkušenosti, zážitky a myšlenky. Chcete-li se zapojit a napsat si také nějaké článek, rádi vám ho u nás zveřejníme. Jsme politicky nestranní, nezaujatí a nechceme probírát ožehavá témata, ale publikovat články, které budou hezké, příjemné a udělají radost a třeba někoho inspirují ať už k cestování, vaření nebo v módě či sportu. Přejeme vám hezký pobyt na našich stránkách. Redakce magazínu twitto.cz

Také by vás mohlo zajímat

Co vařím v době koronaviru?

Co vařím v době koronaviru? Rychlý, zdravý a chutný oběd z baklažánu (Aubergine fr., melanzana …