Booking.com
domů / Náš svět / Prague Pride průvod se prohnal Prahou
join.booking.com

Prague Pride průvod se prohnal Prahou

Prague Pride průvod se prohnal Prahou

v sobotu 10. 8. 2019 se Prahou prohnal průvod Prague Pride 2019, který byl již devátým ročníkem v Praze. Tohoto pochodu se zúčastnilo až neuvěřitelných 30 tisíc lidí.

Tento karnevalový průvod za hrdost gayů, lesbiček a transsexuálních či bisexuálních jedinců se snažil zmařit jeden výtržník, který vylitím zhruba 2 litů fritovacího oleje na schody aby účastníky zabrzdil v průchodu, ale moc se mu to nepovedlo.

Dalším malým incidentem byl hlouček extrémistů, kteří na účastníky průvodu pokřikovali „kur::y jděte do plynu“ a podobné narážky, ale také se to obešlo bez větších komplikací.

Účastníci se začali scházet již v dopoledních hodinách a kolem druhé vyrazilo tisíce lidí a 21 alegorických vozů z Václavského náměstí přes Náměstí republiky, Revoluční, Dvořákovo nábřeží a Čechův most. Na konci průvodu na Letné pak byl další hudební program a jiné atrakce.

Této akce se zúčastnili i někteří politici, jako například předseda pirátů Ivan Bartoš a primátor Prahy Zdeněk Hřib.

Akce se povedla a budeme se těšit na další ročník.

About Redakce Magazínu Twitto

Redakce Magazínu Twitto
Jsme malý magazín pro každého kdo si rád čte o běžných věcech. Většina článků jsou naše osobní zkušenosti, zážitky a myšlenky. Chcete-li se zapojit a napsat si také nějaké článek, rádi vám ho u nás zveřejníme. Jsme politicky nestranní, nezaujatí a nechceme probírát ožehavá témata, ale publikovat články, které budou hezké, příjemné a udělají radost a třeba někoho inspirují ať už k cestování, vaření nebo v módě či sportu. Přejeme vám hezký pobyt na našich stránkách. Redakce magazínu twitto.cz

Také by vás mohlo zajímat

Čtvrt miliardy za dvě stovky možná naposledy

Čtvrt miliardy za dvě stovky možná naposledy Ve středu 13. 11. 2019 padl jackpot ve …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

úspěšně jste se zaregistrovali do newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Souhlas se zpracováním osobních údajů GDPR