domů / Gastronomie a vaření / Plánujete cestu do Vídně?
join.booking.com

Plánujete cestu do Vídně?

Jste milovníky dobrého jídla?  Máte rádi tradiční, vydatné jídlo s  v perfektní kvalitě, v příjemném prostředí s přátelskou atmosférou? Nejste-li vegetariány, pak rozhodně naplánujte oběd nebo večeři  u Plachuty, který představuje tradiční  vídeňskou gastronomii . Hlavní specialitou Plachutových restaurací je Tafelspitz,  což  je název pro jedno z nejznámějších a nejoblíbenější jídel  vídeňské kuchyně.

Tvoří ho  v celku, s kořenovou zeleninou a morkových kostí  vařené hovězí maso ze špičky kýty, která se právě v Rakousku nazývá Tafelspitz. Je to jemné, na jazyku se rozplývající maso. Podává se  v krásných  kouřících měděných kastrolech, ponořené v silném vývaru, s kusy zeleniny a  s různými přílohami – především křenem, jablkovým křenem, vybranými omáčkami, bramborami, vařenými, či opečenými a dalšími přílohami podle chuti hosta.

Co se zdá  být obyčejným vařeným hovězím, je v tomto provedení  gastronomickým zážitkem, který si budete určitě chtít zopakovat.

Mají tu i jiná tradiční jídla, ale dejte si určitě Tafelspitz!

Můžete si vybrat ze tří Plachutových restaurací.  Přímo v srdci Vídně , ve Wollzeile, v centru Vídně, v Hietzingu u zámku SCönbrunn a v Nussdorfu, nedaleko Vídeňských vinic.

nebo  nedaleko zámku Schönbrunn, v Hietzingu,

a nakonec  v Nussdorfu,  v historické,  krásně adaptovaném domě se zahradou , kde je příjemné stinné posezení.

Vzhledem k velké oblíbenosti těchto restaurací je třeba včasné rezervace.  Na internetu najdete kontaktní údaje na http://www.plachutta.at

 

About Redakce Magazínu Twitto

Redakce Magazínu Twitto
Jsme malý magazín pro každého kdo si rád čte o běžných věcech. Většina článků jsou naše osobní zkušenosti, zážitky a myšlenky. Chcete-li se zapojit a napsat si také nějaké článek, rádi vám ho u nás zveřejníme. Jsme politicky nestranní, nezaujatí a nechceme probírát ožehavá témata, ale publikovat články, které budou hezké, příjemné a udělají radost a třeba někoho inspirují ať už k cestování, vaření nebo v módě či sportu. Přejeme vám hezký pobyt na našich stránkách. Redakce magazínu twitto.cz

Také by vás mohlo zajímat

Po vánocích bychom měli jíst méně masa

Po vánocích bychom měli jíst méně masa – je čas na šišky s  mákem. Šišky …

Napsat komentář

úspěšně jste se zaregistrovali do newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Souhlas se zpracováním osobních údajů GDPR