domů / Gastronomie a vaření / Plánujete cestu do Vídně?
join.booking.com

Plánujete cestu do Vídně?

Jste milovníky dobrého jídla?  Máte rádi tradiční, vydatné jídlo s  v perfektní kvalitě, v příjemném prostředí s přátelskou atmosférou? Nejste-li vegetariány, pak rozhodně naplánujte oběd nebo večeři  u Plachuty, který představuje tradiční  vídeňskou gastronomii . Hlavní specialitou Plachutových restaurací je Tafelspitz,  což  je název pro jedno z nejznámějších a nejoblíbenější jídel  vídeňské kuchyně.

Tvoří ho  v celku, s kořenovou zeleninou a morkových kostí  vařené hovězí maso ze špičky kýty, která se právě v Rakousku nazývá Tafelspitz. Je to jemné, na jazyku se rozplývající maso. Podává se  v krásných  kouřících měděných kastrolech, ponořené v silném vývaru, s kusy zeleniny a  s různými přílohami – především křenem, jablkovým křenem, vybranými omáčkami, bramborami, vařenými, či opečenými a dalšími přílohami podle chuti hosta.

Co se zdá  být obyčejným vařeným hovězím, je v tomto provedení  gastronomickým zážitkem, který si budete určitě chtít zopakovat.

Mají tu i jiná tradiční jídla, ale dejte si určitě Tafelspitz!

Můžete si vybrat ze tří Plachutových restaurací.  Přímo v srdci Vídně , ve Wollzeile, v centru Vídně, v Hietzingu u zámku SCönbrunn a v Nussdorfu, nedaleko Vídeňských vinic.

nebo  nedaleko zámku Schönbrunn, v Hietzingu,

a nakonec  v Nussdorfu,  v historické,  krásně adaptovaném domě se zahradou , kde je příjemné stinné posezení.

Vzhledem k velké oblíbenosti těchto restaurací je třeba včasné rezervace.  Na internetu najdete kontaktní údaje na http://www.plachutta.at

 

About Redakce Magazínu Twitto

Redakce Magazínu Twitto
Jsme malý magazín pro každého kdo si rád čte o běžných věcech. Většina článků jsou naše osobní zkušenosti, zážitky a myšlenky. Chcete-li se zapojit a napsat si také nějaké článek, rádi vám ho u nás zveřejníme. Jsme politicky nestranní, nezaujatí a nechceme probírát ožehavá témata, ale publikovat články, které budou hezké, příjemné a udělají radost a třeba někoho inspirují ať už k cestování, vaření nebo v módě či sportu. Přejeme vám hezký pobyt na našich stránkách. Redakce magazínu twitto.cz

Také by vás mohlo zajímat

Dýňový krém s jablky – výborná podzimní a zimní polévka

Dýňový krém  s jablky – výborná podzimní a zimní polévka   Na podzim a v …

Napsat komentář

úspěšně jste se zaregistrovali do newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Souhlas se zpracováním osobních údajů GDPR