domů / TwittoTown / TwittoSport / Největší fotbalový podvodník. Fotbalová hvězda, která nikdy nehrála fotbal. Carlos Kaiser
join.booking.com

Největší fotbalový podvodník. Fotbalová hvězda, která nikdy nehrála fotbal. Carlos Kaiser

Největší fotbalový podvodník. Fotbalová hvězda, která nikdy nehrála fotbal. Carlos Kaiser

 

Přes dvě desítky let trvala kariéra Carlose Henrique Raposo, kdy působil v brazilských velkoklubech jako Botafago, Flamingo, Fluminense či Vasco de Gama. Jeho kariéra byla tím zajímavější, že si Carlos nikdy žádný zápas nezahrál.

Jeho neúčast v zápasech však nebyla způsobena zraněním, ale tím, že vlastně fotbal vůbec neuměl a navíc ho nijak ani neměl rád. Říkáte si jak je to možné?

Zní to až absurdně, ale víceméně to tak nějak bylo. V jeho dobách neexistoval internet a bylo velice těžké si dohledat detaily, které uváděl ve svém sportovním životopise. Sám řekl „Život je marketing“ a díky tomu se mu podařilo dostat do světového fotbalu. Pavučina lží a manipulací z něho udělalo milovaného hráče, který však nikdy nehrál.

Jako mladý se rozhodl, že se mu nechce moc pracovat a navíc se mu líbí život profesionálních fotbalistů, kteří si užívali nejen fotbalu. Bujaré večírky, život v luxusu ho přitahoval.  A díky své výřečnosti a dokonalému marketingu se mu podařilo dostat do významných klubů.

Dokázal pořídit fotografii, kde ukazuje jak hraje ve Francii druhou ligu a díky tomu se dostal jako prozatímní hráč do velkoklubu. Začal si říkat Kaiser a byl to takový hodný kamarád. Jak ho nazval syn kapitána brazilských mistrů světa Alexandre Torres, který sám hrál za Fluminense a Vasco de Gama. A Kaiser se jako hodný kamarád choval. Dokázal sehnat spoluhráčům krásné společnice na večer, zajistil bujaré večírky a navíc se kamarádil s mnoha důležitými postavami noční scény Ria.

Díky tomu ho měl každý rád. Sám dokonce platil fanoušků, aby na stadionu skandovali jeho jméno a chodili si k němu pro podpisy.

Ovšem jednou se stalo, že Kaiser musel  na hřiště. A to znamenalo vybrat si ze dvou variant. Buď vše přiznat, nebo se ukázat jako naprosto neschopný fotbalista. Kaiser však zvolil úplně jinou variantu. Jeden z fanoušků na něj křičel „ty vlasatá buzno“ a tak hned po příchodu na hřiště vyběhl na tribunu, že si to s fanouškem vyřídí. Dostal okamžitě červenou a nemusel dál pokračovat na hřišti. Svému trenérovi vysvětlil, že šel obhajovat čest klubu.

A tímto způsobem dokázal působit v těchto velkoklubech více jak dvacet let. Dokonce se Kaiser, jehož přezdívka vznikla podle fotbalové legendy Franze Beckenbauera, dočkal zfilmování.  Louise Myles natočil v roce 2018 celovečerní dokumentární film Kaiser: The Greatest Footballer Never to Play Football

Podívejte se na Trailer k filmu.

Image by Pexels from Pixabay

About Redakce Magazínu Twitto

Redakce Magazínu Twitto
Jsme malý magazín pro každého kdo si rád čte o běžných věcech. Většina článků jsou naše osobní zkušenosti, zážitky a myšlenky. Chcete-li se zapojit a napsat si také nějaké článek, rádi vám ho u nás zveřejníme. Jsme politicky nestranní, nezaujatí a nechceme probírát ožehavá témata, ale publikovat články, které budou hezké, příjemné a udělají radost a třeba někoho inspirují ať už k cestování, vaření nebo v módě či sportu. Přejeme vám hezký pobyt na našich stránkách. Redakce magazínu twitto.cz

Také by vás mohlo zajímat

Golfista Tiger Woods vydělal půl miliardy na charitu

Golfista Tiger Woods vydělal půl miliardy na charitu V neděli 24. 5. 2020 se konal charitativní …

Napsat komentář