Booking.com
domů / Náš svět / Filmy/Videoteka / Můj nejoblíbenější detektivní seriál – OTEC BROWN (Father Brown)
join.booking.com

Můj nejoblíbenější detektivní seriál – OTEC BROWN (Father Brown)

Můj nejoblíbenější detektivní seriál – OTEC BROWN (Father Brown)

 

Nemám v oblibě seriály, ale přeci je jeden, který si nemohu nechat ujít a jehož úsměvné epizody  o otci Brownovi sleduji v ČT1 každou sobotu při dobré snídani a kávě.

Britská televize BBC se nechala inspirovat oblíbenou postavou z z detektivních povídek G.K. Chestertona , svérázného kněze – otce Browna z kostela sv. Marie ve fiktivním Kemblefordu, který s pomocí své neméně svérázné hospodyně a dalším zajímavým postavám , navzdory  protivném policejnímu inspektorovi vyřeší všechny  místní zločiny a odhalí pachatele.  Používá jiné metody než policie, poslouchá svou intuici a zná dobře lidskou duši. A navíc ho detektivní pátrání velmi baví.

Ač opravdově věřící křesťan, je tolerantní k lidským  slabostem , má zájem o vše nové a často se dostává do sporu se svými nadřízenými, kteří lpí na ortodoxním přístupu k vykonávání kněžské služby. Otec Brown je také postavou mile komickou, bere sebe sama s humorem a má vždy zdravý nadhled.

Také paní Mc Carthyová, všetečná farní hospodyně , je milou postavou, která se hašteří s lady Felicií, moderní atraktivní dívkou, ale obě nakonec spolupracují na vyřešení zločinů. Kromě toho dobře vaří, peče, účastní se aktivně místního života, např. zahradnických soutěží, amatérského divadla i místních sportů. se svým obligátním kloboučkem je typickou představitelkou britského venkova  50.let.

Velkou zásluhu na oblibě otce Browna má jeho představitel Mark Wiliams, který své postavě propůjčuje humor a šarm.

Mimo vyjmenované , jsou epizody přitažlivé také díky  svým kulisám – malebné krajině, půvabným domečkům a odpoledním čajům.

Jednotlivé epizody vznikaly v letech 2013 – 2019, většina z nich jsou nově vzniklé příběhy, ale vliv G. K. Chestertona v nich je stále zřejmý.

Chcete-li si odpočinout od krimi a thrillerů, kde stříká krev a detektivové a policisti jsou pořádní tvrďáci, podívejte se na některou z epizod  Otce Browna, která vás jistě nerozruší, a přesto, že se skoro vždy jedná o vraždu, mohli byste ji sledovat i před spaním.

 

photo wikipeidia…

About Redakce Magazínu Twitto

Redakce Magazínu Twitto
Jsme malý magazín pro každého kdo si rád čte o běžných věcech. Většina článků jsou naše osobní zkušenosti, zážitky a myšlenky. Chcete-li se zapojit a napsat si také nějaké článek, rádi vám ho u nás zveřejníme. Jsme politicky nestranní, nezaujatí a nechceme probírát ožehavá témata, ale publikovat články, které budou hezké, příjemné a udělají radost a třeba někoho inspirují ať už k cestování, vaření nebo v módě či sportu. Přejeme vám hezký pobyt na našich stránkách. Redakce magazínu twitto.cz

Také by vás mohlo zajímat

Legendární reklama na Kofolu se změnila

Legendární reklama na Kofolu se změnila „já nemusím, já už ho vidím“. Legendární a asi …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

úspěšně jste se zaregistrovali do newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Souhlas se zpracováním osobních údajů GDPR