domů / Náš svět / Filmy/Videoteka / Můj nejoblíbenější detektivní seriál – OTEC BROWN (Father Brown)
join.booking.com

Můj nejoblíbenější detektivní seriál – OTEC BROWN (Father Brown)

Můj nejoblíbenější detektivní seriál – OTEC BROWN (Father Brown)

 

Nemám v oblibě seriály, ale přeci je jeden, který si nemohu nechat ujít a jehož úsměvné epizody  o otci Brownovi sleduji v ČT1 každou sobotu při dobré snídani a kávě.

Britská televize BBC se nechala inspirovat oblíbenou postavou z z detektivních povídek G.K. Chestertona , svérázného kněze – otce Browna z kostela sv. Marie ve fiktivním Kemblefordu, který s pomocí své neméně svérázné hospodyně a dalším zajímavým postavám , navzdory  protivném policejnímu inspektorovi vyřeší všechny  místní zločiny a odhalí pachatele.  Používá jiné metody než policie, poslouchá svou intuici a zná dobře lidskou duši. A navíc ho detektivní pátrání velmi baví.

Ač opravdově věřící křesťan, je tolerantní k lidským  slabostem , má zájem o vše nové a často se dostává do sporu se svými nadřízenými, kteří lpí na ortodoxním přístupu k vykonávání kněžské služby. Otec Brown je také postavou mile komickou, bere sebe sama s humorem a má vždy zdravý nadhled.

Také paní Mc Carthyová, všetečná farní hospodyně , je milou postavou, která se hašteří s lady Felicií, moderní atraktivní dívkou, ale obě nakonec spolupracují na vyřešení zločinů. Kromě toho dobře vaří, peče, účastní se aktivně místního života, např. zahradnických soutěží, amatérského divadla i místních sportů. se svým obligátním kloboučkem je typickou představitelkou britského venkova  50.let.

Velkou zásluhu na oblibě otce Browna má jeho představitel Mark Wiliams, který své postavě propůjčuje humor a šarm.

Mimo vyjmenované , jsou epizody přitažlivé také díky  svým kulisám – malebné krajině, půvabným domečkům a odpoledním čajům.

Jednotlivé epizody vznikaly v letech 2013 – 2019, většina z nich jsou nově vzniklé příběhy, ale vliv G. K. Chestertona v nich je stále zřejmý.

Chcete-li si odpočinout od krimi a thrillerů, kde stříká krev a detektivové a policisti jsou pořádní tvrďáci, podívejte se na některou z epizod  Otce Browna, která vás jistě nerozruší, a přesto, že se skoro vždy jedná o vraždu, mohli byste ji sledovat i před spaním.

 

photo wikipeidia…

About Redakce Magazínu Twitto

Redakce Magazínu Twitto
Jsme malý magazín pro každého kdo si rád čte o běžných věcech. Většina článků jsou naše osobní zkušenosti, zážitky a myšlenky. Chcete-li se zapojit a napsat si také nějaké článek, rádi vám ho u nás zveřejníme. Jsme politicky nestranní, nezaujatí a nechceme probírát ožehavá témata, ale publikovat články, které budou hezké, příjemné a udělají radost a třeba někoho inspirují ať už k cestování, vaření nebo v módě či sportu. Přejeme vám hezký pobyt na našich stránkách. Redakce magazínu twitto.cz

Také by vás mohlo zajímat

Olympijské hry až v roce 2021

Olympijské hry až v roce 2021 Je to jasné. Olympijské hry letos nebudou. Konat se budou …

Napsat komentář