domů / Gastronomie a vaření / Letní osvěžující vaření bez vaření – Guacamole
join.booking.com

Letní osvěžující vaření bez vaření – Guacamole

Letní vaření bez vaření

 

Nevíte jaký lehký a zdravý předkrm připravit pro hosty v tomto parném létě? Výbornou volbou je avokádo. Dá se podávat jen tak, vychlazené a osolené hrubou solí nebo na plátky  jakou součást salátu , může se naplnit třeba šunkovou pěnou, možností je mnoho. Ale zvolíte-li formu salsy, známé jako quacamole, určitě budete mít úspěch. A má to ještě přidanou hodnotu. Avokádo je velmi zdravým ovocem, ne, není to překlep, patří mezi ovoce, roste na stromě s krásným českým názvem- hruškovec přelahodný. Tuk, který obsahuje,tvoří hlavně mononenasycené tuky, které prospívají zdraví. Je v něm také hodně vitamínů a antioxydantů a  potěší naše játra. Akorát jeho cena v našich obchodech neprospívá naší peněžence. Ale nehleďme jen na cenu a kupme tento zelený (někdy ije slupka černá) klenot.

Ještě malé upozornění: pro mazlíčky je avokádo  nevhodné, papoušci a kanárci se mohou po něm otrávit.

Quacamole

Předkrm pro  6 lidí

2 zralá avokáda

1 jalapeňo paprička

půl citronu, ještě lépe limetky

pevné masité rajče

sůl

cibule šalotka

větvička koriandru

————————————————————————————————————————————–Nakrájíme nadrobno cibulku, papričku a rajče zbavené slupky a zrníček (slupku snadno stáhneme, jestliže rajče ponoříme na 20 vteřin do vařící vody, pak vložíme do studené vody a poté lehce nožem nařízneme slupku a stáhneme). Lístky koriandru (může být i hladkolistá petrželka) nasekáme na jemno.

Avokáda rozpůlíme, vyjmeme pecku (Zdeněk Pohlreich to dělá zaseknutím nože, ale mně to nejde, lze to vyndat lehce i bez toho, určitě si poradíte). Vyloupneme pečlivě dužinu lžící a v misce rozmačkáme vidličkou. Hned pokapeme limetkovou šťávou, vmícháme ostatní ingredience a podle chutí osolíme.

Podáváme vychlazené a podle chuti s bílým či tmavým chlebem, případně s opečeným toastem.

About Redakce Magazínu Twitto

Redakce Magazínu Twitto
Jsme malý magazín pro každého kdo si rád čte o běžných věcech. Většina článků jsou naše osobní zkušenosti, zážitky a myšlenky. Chcete-li se zapojit a napsat si také nějaké článek, rádi vám ho u nás zveřejníme. Jsme politicky nestranní, nezaujatí a nechceme probírát ožehavá témata, ale publikovat články, které budou hezké, příjemné a udělají radost a třeba někoho inspirují ať už k cestování, vaření nebo v módě či sportu. Přejeme vám hezký pobyt na našich stránkách. Redakce magazínu twitto.cz

Také by vás mohlo zajímat

Závin s mákem trochu jinak

Závin s mákem trochu jinak Už jsem se tady zmínila, že mám velmi ráda všechno …

Napsat komentář