domů / Zahrada / Bydlení / K A M E L I E – zimní růže
join.booking.com

K A M E L I E – zimní růže

K A M E L I E  – zimní růže

 

Každoročně navštěvuji koncem ledna či začátkem února botanickou zahradu v Liberci, abych se potěšila nádherou kvetoucích kamélií, kterých tu mají v různých barvách, bílé, růžové, červené a na různě velkých keřích a stromech některé jsou opravdu hodně veliké a všechny bohatě kvetou.

Neodolala jsem a když se objevila malá rostlinka kamélie v květinářství, musela jsem si ji koupit. Měla jediný červený květ, tak jsem se těšila na příští sezonu, až bude obalená květy. Ale to nebylo tak jednoduché. Než jsem přišla na to, co tato náročná kráska potřebuje, všechna poupata mi vždy opadala. Teď už vím, jak na ni, tak s tím mohu poradit.

Kamélie (Camellia japonica) je stálezelená rostlina, kterou pěstujeme doma v květináči, ale nemůžeme se  z jejích květů těšit v teple obývacího pokoje, protože kvete v zimě, začátkem roku – od ledna do března a k tomu vyžaduje studené ubytování mezi 5 – 10 stupni C ve světlé místnosti, mám ji okně, ne na přímém slunci. Kdo má nevytápěnou zimní zahradu, ten má nejlepší předpoklady být v pěstování kamélií úspěšný. Kořenový bal nesmí vyschnout, pak jdou poupata hned dolů, takže pravidelná zálivka tak 1x týdně, odstátou vodou, chudou na vápník. Přemokření také nemá ráda!

Brzy v létě můžeme kamélii přemístit ven na slunné místo, ale jako u jiných rostlin, které přemístíme na slunce, musíme chránit prvních několik dnů listy před popálením. Vyhovuje přikrýt netkanou textilií nebo prozatím nechat ve stínu.

Kamélie také nemá ráda změnu polohy, když ji přemísťuji ven nebo dovnitř, označím si stranu, kterou byla vystavena k určité světové straně a tou ji umístím na nové místo.

Jak je vidět, není to s touto kráskou snadné, ale ta radost, když vykvete první květ:

foto: rubconstock.cz

 

About Redakce Magazínu Twitto

Redakce Magazínu Twitto
Jsme malý magazín pro každého kdo si rád čte o běžných věcech. Většina článků jsou naše osobní zkušenosti, zážitky a myšlenky. Chcete-li se zapojit a napsat si také nějaké článek, rádi vám ho u nás zveřejníme. Jsme politicky nestranní, nezaujatí a nechceme probírát ožehavá témata, ale publikovat články, které budou hezké, příjemné a udělají radost a třeba někoho inspirují ať už k cestování, vaření nebo v módě či sportu. Přejeme vám hezký pobyt na našich stránkách. Redakce magazínu twitto.cz

Napsat komentář

úspěšně jste se zaregistrovali do newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Souhlas se zpracováním osobních údajů GDPR