domů / Podnikání / Jak vznikají podnikatelské nápady. Začněte podnikat i vy
join.booking.com

Jak vznikají podnikatelské nápady. Začněte podnikat i vy

Jak vznikají podnikatelské nápady. Začněte podnikat i vy

 

Toužíte stát  podnikatelem jako je Bill Gates, Mark Zuckerberg nebo třeba Jeff Bezos? Není to nic jednoduchého a asi se v krátké době nestanete dolarovým miliardářem, jako zmiňovaní podnikatelé. Ale určitě vám nic nebrání začít pomalu podnikat a budovat svou firmu či značku. Ale první co budete potřebovat, je podnikatelský nápad. Ale to je většinou stejně těžké, jako vybudovat podnikání jako takové. Tedy kde by se vám mohl zrodit nápad na podnikání, pokud dosud nevíte, v čem byste mohli prorazit?

  1. Najděte činnosti, v kterých jste dobří a pro které věci máte vášeň

Nejprve si vezměte papír a tužku. Vypište si alespoň pět až deset věcí, které máte rádi a v kterých si myslíte, že jste dobří. Není důležité jestli si napíšete „miluji děti“ nebo „rád/a cvičím“. Pokud jste milovníkem či milovnicí zdravého životního stylu a stále hledáte nové trendy ve stravování, cviků pro zlepšení fyzické kondice, tak je to nápad. Můžete založit například blog a ostatním radit jak na zdravý životní styl a podělit se o své zkušenosti. Ať už umístěním reklamy na takové stránky nebo prodejem placeného členství můžete vydělat nějaké  peníze.

Můžete se také zamyslet nad svým bývalým zaměstnáním a analyzovat co se vám líbilo a co se vám nelíbilo. Například pokud jste pracovali jako pracovník zákaznické podpory, tak víte jaké nedostatky a přednosti taková práce má. A proč si tedy nezaložit poradenskou firmu pro komunikaci se zákazníky a dodavateli, kterou budete učit ostatní.

  1. Můžete udělat pravý opak

Tím nejklasičtějším příkladem je letecká doprava. Dříve bylo létání velice drahé a mohlo si tento luxus dovolit jen pár lidí. Proto vznikl opak v podobě nízkorozpočtových společností, které nabízejí levnou přepravu letadlem. Tyto společnosti nenabídly nic jiného než opak. Proto když přemýšlíte, které společnosti jsou lepší v oboru než vy, zkuste vymyslet opak, který může zaujmout zákazníka. A zamyslete se, proč by opak měl být pro zákazníka lepší..

  1. Nevymýšlejte kolo, ale vylepšete ho

Mnoho podnikatelů přemýšlí  o tom, jak být  inovativní. Ale někdy stačí pouze věci vylepšit, smíchat nebo změnit.

Můžeme si dát příklad. Výrobci kečupů řešili, jak dostat co nejlépe kečup z láhve. A tak člověk jménem Brown nezávisle vymyslel, jak tento problém vyřešit a podnikatelský nápad byl na světě. Nakonec Brown prodal svou společnost vyrábějící láhve se stlačovacím dávkovačem za 13 milionů dolarů. Jako příklad je to dokonalé. Proto se snažte nevymýšlet již vymyšlené.

  1. Inspirujte se při cestování

Když se podíváme, jak se změnila společnost díky Howardu Schultzovi StarBucks, tak je to právě inspirace z cest. Na služební cestě se Howard Schultz stal svědkem, jak v Itálii servírují kávu a jaký úžasný vztah mají kavárníci ke svým zákazníkům. Navrhl tak společnosti StarBucks koncept italské kavárny a díky tomu se těší velké oblibě. Tedy skvělou komunikací se zákazníkem a zážitkem z přípravy kávy.

 

Image by fancycrave1 from Pixabay

About Redakce Magazínu Twitto

Redakce Magazínu Twitto
Jsme malý magazín pro každého kdo si rád čte o běžných věcech. Většina článků jsou naše osobní zkušenosti, zážitky a myšlenky. Chcete-li se zapojit a napsat si také nějaké článek, rádi vám ho u nás zveřejníme. Jsme politicky nestranní, nezaujatí a nechceme probírát ožehavá témata, ale publikovat články, které budou hezké, příjemné a udělají radost a třeba někoho inspirují ať už k cestování, vaření nebo v módě či sportu. Přejeme vám hezký pobyt na našich stránkách. Redakce magazínu twitto.cz

Také by vás mohlo zajímat

Kolik stojí založit internetový obchod?

Kolik stojí založit internetový obchod? Chcete začít podnikat na internetu a zvažujete zřízení internetového obchodu …

Napsat komentář