domů / Gastronomie a vaření / Jak vybrat vánočního kapra?
join.booking.com

Jak vybrat vánočního kapra?

Jak vybrat vánočního kapra?

Ve většině rodin se na vánoční štědrovečerní večeři na stole objevuje kapr. Klasická ryba pro tuto příležitost. Pokud nejste milovníkem řízků na štědrovečerní tabuli, tak budete stát před úkolem nakoupit kapra.

Rozhodně doporučuji sehnat živého kapra, kterého můžete dát do vany a budou z něj mít radost i děti, které si s ním můžou hrát.

Jak vybrat toho pravého kapra

Pokud jako většina z nás kupujete kapra jen zřídka, nebo jednou ročně, budete mít těžký úkol vybrat rybu, která bude co nejchutnější.

psali jsme také: Čeští čerti a děsiví krampusové

Je dobré, aby hned na první pohled byl kapr lesklý a měl pevné šupiny. Pokud se na kapra v kádi podíváte, je třeba aby vám opětoval pohled vypouklými a průhlednými kukadly. Jakmile bude mít oči zapadlé, raději ho neberte. Je také třeba,  aby měl nepoškozené ploutve. Je dobré vybírat kapra, který má zhruba dva kilogramy.

Po tom co přinesete kapra domů, je dobré ho dát do vany s čistou vodou. V takové vodě se kapr trošku pročistí a bude tak chutnější. Můžete mu jednou či dvakrát vodu vyměnit a tím více ho pročistíte.

Dávejte pozor, aby kapr v kádi, kde ho kupujete, neplaval břichem vzhůru nebo se neklátil. To by nebylo dobré znamení. Je dobré, aby ryba nebyla v přeplněné kádi, kde bude pomlácená. Je dobré takovou rybu kupovat spíše před rybářskými potřebami než na ulici za supermarketem. Nejlepší proto bude, pokud si dojdete pro živého kapra přímo do sádek či k rybníku, kde byl kapr vyloven.

promo image Image by Daniel Wanke from Pixabay

About Redakce Magazínu Twitto

Redakce Magazínu Twitto
Jsme malý magazín pro každého kdo si rád čte o běžných věcech. Většina článků jsou naše osobní zkušenosti, zážitky a myšlenky. Chcete-li se zapojit a napsat si také nějaké článek, rádi vám ho u nás zveřejníme. Jsme politicky nestranní, nezaujatí a nechceme probírát ožehavá témata, ale publikovat články, které budou hezké, příjemné a udělají radost a třeba někoho inspirují ať už k cestování, vaření nebo v módě či sportu. Přejeme vám hezký pobyt na našich stránkách. Redakce magazínu twitto.cz

Také by vás mohlo zajímat

Po vánocích bychom měli jíst méně masa

Po vánocích bychom měli jíst méně masa – je čas na šišky s  mákem. Šišky …

Napsat komentář

úspěšně jste se zaregistrovali do newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Souhlas se zpracováním osobních údajů GDPR