domů / Cestování / Drážďanské vánoční trhy 2019
join.booking.com

Drážďanské vánoční trhy 2019

Drážďanské vánoční trhy 2019

Největší a nejznámějším vánočním trhem je tzv. Striezelmarkt .( Striezel = štola, vánočka, čti Štrýcl).První Dresdner Striezelmarkt trval jen jeden den. V roce 1434, kurfiřt Frederick II a jeho bratr vévoda Sigismund povolili svobodný trh na Altmarktu, jeden den před před Štedrým večerem


Image by andreasmetallerreni from Pixabay
Během následujícího půlstoletí se Dresden Striezelmarkt stal jedním z nejtradičnějších a nejoblíbenějších vánočních trhů v Německu. Každý rok přijíždí více než 240 obchodníků a vystavovatelů, aby prodali své zboží na trhu a dodrželi pověst Dresdner Striezelmarkt jako přehlídky tradičního lidového umění.

Tento 585. Dresdner Striezel markt se bude letos konat od 27. listopadu do 24. prosince. Denně je otevřen od 10 do 21 hodin. Na Štědrý den od 10 do 14 hod. Vstup je volný.

Tradičně nabízí obchodníci v první řadě výrobky krušnohorského řezbářského umění, jako andělíčky, dýmající mužíčky, horníky, pyramidy, oblouky s elektrickými svíčkami, tradiční dřevěné hračky . Také vánoční hvězdy a foukané sklo.


Image by andreasmetallerreni from Pixabay

Pochutnat si návštěvník může na oblíbené a proslavené drážďanské vánoční štole, perníčkách, kandovaném ovoci, pražených mandlích, svařeném víně nebo punči. To je jenom malý výčet všech dobrot, které si můžete užívat.

Neméně atraktivní je pohled na různě vyzdobené stánky, obří vánoční pyramidu a osvětlený vánoční strom.

Pokud chcete vidět každoroční slavnost štoly – Stollenfest, musíte přijet 7. prosince, kdy se v 10.25 začne řadit průvod , který tvoří zástupci tradičních řemeslných cechů a 22 výjevů z dějin pečení originální drážďanské štoly – dohromady jde v průvodu na pět set účastníků v krojích, převlecích či uniformách. Tento historický průvod s 3000 kg těžkou obří štolou, taženou koňským spřežením se poté vydává na zhruba hodinovou cestu kolem Zwingeru, Semperovy opery a katedrály Hofkirche zpět k pódiu před budovou Kulturpalast u vánočního trhu Striezelmarkt. Tam je obří štola zhruba kolem poledne rozkrájena a přímo z vozu rozprodána návštěvníkům vánočního trhu. Výtěžek j je použit na dobré účely. Štolová slavnost se koná každoročně v sobotu před druhým adventem. Den po štolové slavnosti je v Drážďanech jediná letošní prodejní neděle, obchody v centru budou mít otevřeno od 12 do 18 hodin.

Striezelmarkt není ale jediným vánočním trhem v Drážďanech, neméně půvabné jsou další, menší trhy, které mají tu výhodu, že nejsou tak přeplněné návštěvníky jako Striezelmarkt.

  • Weihnachtsmarkt auf dem Neumarkt
  • Weihnachtsmarkt an der Frauenkirche
  • Weihnachtsmarkt am Dresdner Schloss
  • Mittelalter-Weihnacht im Stallhof
  • Weihnachtsmarkt Prager Strasse
  • Neustädter Gelichter
  • Augustusmarkt
  • Weihnachtsmarkt Loschwitz

promo image: Image by andreasmetallerreni from Pixabay

 

About Redakce Magazínu Twitto

Redakce Magazínu Twitto
Jsme malý magazín pro každého kdo si rád čte o běžných věcech. Většina článků jsou naše osobní zkušenosti, zážitky a myšlenky. Chcete-li se zapojit a napsat si také nějaké článek, rádi vám ho u nás zveřejníme. Jsme politicky nestranní, nezaujatí a nechceme probírát ožehavá témata, ale publikovat články, které budou hezké, příjemné a udělají radost a třeba někoho inspirují ať už k cestování, vaření nebo v módě či sportu. Přejeme vám hezký pobyt na našich stránkách. Redakce magazínu twitto.cz

Také by vás mohlo zajímat

Olympijské hry až v roce 2021

Olympijské hry až v roce 2021 Je to jasné. Olympijské hry letos nebudou. Konat se budou …

Napsat komentář