Booking.com
domů / Náš svět / Prague Pride průvod se prohnal Prahou
join.booking.com

Prague Pride průvod se prohnal Prahou

Prague Pride průvod se prohnal Prahou

v sobotu 10. 8. 2019 se Prahou prohnal průvod Prague Pride 2019, který byl již devátým ročníkem v Praze. Tohoto pochodu se zúčastnilo až neuvěřitelných 30 tisíc lidí.

Tento karnevalový průvod za hrdost gayů, lesbiček a transsexuálních či bisexuálních jedinců se snažil zmařit jeden výtržník, který vylitím zhruba 2 litů fritovacího oleje na schody aby účastníky zabrzdil v průchodu, ale moc se mu to nepovedlo.

Dalším malým incidentem byl hlouček extrémistů, kteří na účastníky průvodu pokřikovali „kur::y jděte do plynu“ a podobné narážky, ale také se to obešlo bez větších komplikací.

Účastníci se začali scházet již v dopoledních hodinách a kolem druhé vyrazilo tisíce lidí a 21 alegorických vozů z Václavského náměstí přes Náměstí republiky, Revoluční, Dvořákovo nábřeží a Čechův most. Na konci průvodu na Letné pak byl další hudební program a jiné atrakce.

Této akce se zúčastnili i někteří politici, jako například předseda pirátů Ivan Bartoš a primátor Prahy Zdeněk Hřib.

Akce se povedla a budeme se těšit na další ročník.

About Redakce Magazínu Twitto

Redakce Magazínu Twitto
Jsme malý magazín pro každého kdo si rád čte o běžných věcech. Většina článků jsou naše osobní zkušenosti, zážitky a myšlenky. Chcete-li se zapojit a napsat si také nějaké článek, rádi vám ho u nás zveřejníme. Jsme politicky nestranní, nezaujatí a nechceme probírát ožehavá témata, ale publikovat články, které budou hezké, příjemné a udělají radost a třeba někoho inspirují ať už k cestování, vaření nebo v módě či sportu. Přejeme vám hezký pobyt na našich stránkách. Redakce magazínu twitto.cz

Také by vás mohlo zajímat

Wayne Rooney dal gól z více jak poloviny hřiště! To musíte vidět

Wayne Rooney je fotbalista, kterého určitě znáte. Nyní hraje v USA a povedl se mu neuvěřitelný …

úspěšně jste se zaregistrovali do newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Souhlas se zpracováním osobních údajů GDPR